Jaki jest średni rozmiar penisa?

Wielu naukowców próbowało odpowiedzieć na pytanie, na które mężczyźni i kobiety na całym świecie chcą uzyskać jasne informacje: Jaki jest przeciętny rozmiar penisa?
Zaprezentujemy Ci fakty z wszystkich badań naukowych wykonanych na rozmiar penisa tak, że po zakończeniu czytania tego artykułu, będziesz czuć zawartość, że masz najbardziej dokładną odpowiedź na pytanie. I być może zostaniesz uspokojony o swój własny rozmiar lub penisa swojego partnera.

Opublikowane ustalenia są często wprowadzane z informacji na tle mężczyzn powszechne obawy o to, czy ich penisy są wystarczająco duże, a jeśli partnerzy seksualni będą zadowoleni. Więc jaka jest prawda?

Szybkie fakty jaki jest rozmiar penisa

Oto kilka kluczowych punktów dotyczących średniego rozmiaru penisa. Więcej szczegółów i informacji pomocniczych znajduje się w głównym artykule.
Podczas gdy 85 procent kobiet może być zadowolony z wielkości i proporcji ich partnera penisa, mężczyźni są mniej pewni siebie.
Aż 45 procent mężczyzn uważa, że mają małego penisa.
We wszystkich badaniach, wiotki długości średnio od 7 do 10 centymetrów (2,8 do 3,9 cala).
Obwód lub średnia obwodu obwodu waha się od 9 do 10 centymetrów (3,5 do 3,9 cala).
Prawidłowe długości średnio od 12 do 16 centymetrów (4,7 do 6,3 cala).
Obwód prosty wynosi około 12 centymetrów (4,7 cala).

Kiedy rozmiar penisa jest zbyt mały?

Męski układ moczowy
Penis rozciąga się za jądrami – mierzone długości nie obejmują tej części.
Być może najlepszym wskaźnikiem tego, co jest uważane za małego penisa jest podany przez próg używany przez lekarzy, kiedy penis powiększenia mogą być brane pod uwagę.

Naukowcy publikujący w Journal of Urology badali rozmiary penisa 80 „fizycznie normalnych” mężczyzn, mierząc wymiary penisa przed i po erekcji wywołanej lekami.

Po znalezieniu średnich rozmiarów, doszli do wniosku:

„Tylko mężczyźni o długości wiotkiej mniejszej niż 4 cm [1,6 cala] lub rozciągniętej lub wyprostowanej długości mniejszej niż 7,5 cm [3 cale] powinni być uważani za kandydatów do wydłużenia prącia”.

Czym jest „normalny” lub przeciętny rozmiar penisa?
Przemyślany mężczyzna z tatuażami myślący o średniej wielkości penisa
W wielu badaniach badano średni rozmiar penisa.
W badaniu Journal of Urology, naukowcy znaleźli następującą grupę 80 mężczyzn:

Przeciętny rozmiar penisa 8,8 cm (3,5 cala), gdy jest zwiotczały.
Przeciętny rozmiar penisa 12,9 cm (5,1 cala) w pozycji pionowej.
Badanie wykazało również, że rozmiar wyprostowanego penisa mężczyzny nie był skorelowany z rozmiarem jego wiotkiego penisa.

Oznacza to, że mężczyźni, których penisy są różne długości, gdy wiotki mogą mieć podobnie wielkości wyprostowane penisy. Nie było również relacji między mężczyzn wieku i ich penisa rozmiary i nie było również relacji między mężczyzn wieku i ich penisa.

Stwierdzenie, jak bardzo długość penisa może „rosnąć” –  było dalej wspierane przez badanie 200 tureckich mężczyzn, w którym „długość wiotka miała niewielkie znaczenie w określaniu długości prącia prostego”.

Badania mające na celu określenie średniego rozmiaru penisa obejmują badanie opublikowane w styczniu 2014 r., w którym zbadano ponad 1600 amerykańskich mężczyzn, chociaż nie przeprowadzono niezależnych pomiarów fizycznych.

Zamiast tego badanie opierało się na własnych pomiarach rozmiaru penisa. Raporty można jednak uznać za dość wiarygodne, ponieważ mężczyźni mieli otrzymać prezerwatywy pasujące do ich samodzielnie zgłaszanych pomiarów, co oznacza, że każda niedokładność skutkowałaby niewłaściwie dobraną profilaktyką.

Badanie to wykazało, że średni rozmiar penisa jest następujący:

Średni rozmiar wyprostowanego penisa wynosi 14,2 cm (5,6 cala).
Średni obwód wyprostowanego penisa wynosi 12,2 cm (4,8 cala).
Badacze stwierdzili, że wymiary prącia wzniosłego, które sami zgłosili, są zgodne z wynikami innych badań. Ich badania dodały ustalenie, że na dokładne wymiary erekcji może mieć wpływ sposób pobudzenia, np. czy człowiek stosuje stymulację dłoni.

Aby zmierzyć długość penisa, naciśnij linijkę do pachwiny i zmierzyć od podstawy penisa do końcówki.

Aby zmierzyć obwód penisa, owiń taśmę mierniczą wokół najszerszej części penisa.

Przeciętny rozmiar penisa w calach.
Kilka różnych badań sugerowało przeciętny rozmiar penisa pomiędzy 5,1 a 5,6 cala.
Rozmiar penisa – kobiety zdają się o niego mniej dbać niż mężczyźni.

Męska troska o to, czy rozmiar prącia odpowiada pragnieniom kobiet, wydaje się być w dużej mierze błędnie umiejscowiona.

I bezpodstawne obawy o nieadekwatność nie są wspomagane przez fakt, że mężczyzna ma własne spojrzenie na swojego penisa automatycznie sprawia, że wygląda to dla niego mniejsze niż dla kogoś innego.

Spojrzenie w dół na penisa z góry sprawia, że wydaje się on mniejszy, w porównaniu z tym, jak wygląda prosto na, lub z boku.

Patrząc na własnego penisa z tej perspektywy i być może porównywanie go z przydatkami innych mężczyzn z innej perspektywy, może zatem wzmocnić fałszywe idee wielkości penisa. Ale czy kobiety mają bardziej wiarygodne postrzeganie?

Jedno z badań, opublikowane w British Journal of Urology International, sugerowało, że podczas gdy większość kobiet, około 85 procent, była zadowolona z wielkości i proporcji penisa swojego partnera, mężczyźni byli mniej pewni siebie.

Prawie połowa mężczyzn w badaniu (45 procent) uważała, że ma małego penisa, ale naukowcy donosili, że mały rozmiar penisa jest naprawdę rzadki.

Około 170 kobiet odpowiedziało na kwestionariusze w innym badaniu, które wykazało, że chociaż przywiązywały one pewną wagę do rozmiaru penisa, miało to jedynie „istotne” znaczenie dla „wyraźnej mniejszości” kobiet.

Podczas gdy większość obaw mężczyzn o rozmiar penisa skupia się na długości, kobiety są bardziej zainteresowane szerokością, jak wynika z jednego z badań.

Badanie 50 aktywnych seksualnie kobiet ze studiów licencjackich wykazało, że dla znacznej większości – 9 na 10 kobiet – szerokość penisa była ważniejsza dla satysfakcji seksualnej niż długość penisa.

Kobiety nie chcą mężczyzn z dużymi penisami.
W badaniu opublikowanym w ogólnodostępnym czasopiśmie PLOS ONE w listopadzie 2015 r. przyjęto nowatorskie podejście polegające na poproszeniu kobiet o pokazanie preferencji dotyczących rozmiaru penisa przy użyciu drukowanych modeli 3D o 33 różnych wymiarach.

Kobiety zostały poproszone o wybranie spośród 33 „penisów” o różnych rozmiarach i wymiarach 3D – łącznie z pokazanymi przykładami. Największy w zestawie był A, natomiast najmniejszy D; były one niebieskie dla neutralności rasowej.
Rozmiary zostały wydrukowane w zakresie od 4 cali do 8,5 cala długości i od 2,5 cala do 7,0 cali na obwodzie, w oparciu o wcześniejsze badania dające przeciętny rozmiar penisa amerykańskiego, gdy wyprostowany ma 6 cali (15,2 cm) długości i obwód 5 cali (12,7 cm).

Wały z nadrukiem 3D były wykonane z niebieskiego plastiku, aby nie sugerować żadnej konkretnej rasy, która mogłaby zaszkodzić pomysłom kobiet o średniej wielkości.

75 kobiet wskazujących preferencje co do rozmiaru z 33 niebieskich modeli wybrało nieco inaczej w zależności od rodzaju związku, o którym myśleli (i w każdym razie pokazało, że pożądany rozmiar okazał się tylko nieznacznie wyższy od średnich stwierdzonych w badaniach):

W przypadku długoterminowych partnerów seksualnych, wybrali penisa o nieco krótszym obwodzie i długości w porównaniu z wyborem dla przygody jednonocnej, wybierając średnią długość 6,3 cala i obwód 4,8 cala.
To w porównaniu z ich preferencji dla jednorazowych partnerów seksualnych jest na długość 6,4 cala i obwód 5,0 cala.

Więcej pomiarów penisa

Wiele różnych badań miało na celu określenie średniego rozmiaru penisa. W jednym z opublikowanych w 2001 r. wykonano pomiary 3.300 młodych włoskich mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat.

Stwierdzono, że średnia długość wiotkich penisów wynosiła 9 centymetrów (3,5 cala), a obwód wiotkiego (na środku wału) 10 centymetrów (3,9 cala).

Inne badanie zbadano inną populację, 301 fizycznie normalnych mężczyzn indyjskich, i starał się porównać jego wyniki z wielkością ustaleń w innych krajach.

Wyniki, autorzy badania z 2007 roku powiedzieli: „pomoże w doradztwie dla pacjentów zaniepokojonych rozmiarem prącia i szukających operacji powiększenia penisa”.

Flaccid: średnia długość wynosiła 8,2 cm (3,2 cala), a obwód (rozciągniętego wiotkiego penisa) 9,1 cm (3,6 cala).
Wzwarty: średnia długość wynosiła 13,0 cm (5,1 cala), a obwód 11,5 cm (4,5 cala).
Ustalenia, opublikowane w Nature, zawierały tabelę, w której wymieniono wcześniejsze ustalenia dotyczące wymiarów penisa na całym świecie. Kliknij tutaj aby zobaczyć tabelę.

Miara taśmowa
Badania naukowe mają zmierzone rozmiary penisa i znaleźć średnią – typowy penis wyprostowany pasowałby dobrze w zakresie pokazanym na tej linijce.
Z 16 badań, na które się powołują, z różnych krajów, najwcześniej zostało przeprowadzone ponad sto lat temu i opublikowane w 1899 roku.

Wszystkie one dotarły do podobnej średniej długości penisa:

Długość jaskrawości wahała się od 7 do 10 centymetrów (2,8 do 3,9 cala).
Obwody lśniące wahały się od 9 do 10 centymetrów (3,5 do 3,9 cala).
Prawidłowe długości wahały się od 12 do 16 centymetrów (4,7 do 6,3 cala).
Obwód prosty (tylko jedno poprzednie badanie) wynosił około 12 centymetrów (4,7 cala).

Większe obawy, „błędne” pragnienia rozszerzenia
Autorzy badania z Indii napisali, że definicja normalnego rozmiaru prącia była „bardzo interesująca”, ponieważ „stale wzrastała liczba osób skarżących się na „krótkiego penisa” i poszukujących procedur rozszerzenia prącia”.

Inne badania sugerują, że większość mężczyzn, którzy szukają operacji, aby wydłużyć penisa mają przeceniony widok tego, co normalny rozmiar penisa jest.

W badaniu 67 mężczyzn skarżących się na krótkiego penisa, żaden z nich nie okazał się poważnie krótki. Autorzy powiedzieli, że rośnie liczba mężczyzn poszukujących operacji wydłużających penisa.

Tylko niewielki wpływ otyłości i wieku na rozmiar wyprostowanego penisa.
W 2015 r. naukowcy z Arabii Saudyjskiej opublikowali wyniki retrospektywnego badania kohortowego 778 mężczyzn w średnim wieku 43,7 roku (od 20 do 82 lat), którzy uczęszczali do ambulatoryjnych klinik urologicznych w Arabii Saudyjskiej.

Mężczyźni zostali wykluczeni z badania, jeżeli nie ukończyli 18 roku życia, skarżyli się na małego lub krótkiego penisa, chorobę Peyroniego, wrodzoną krzywiznę, hipogonadyzm kliniczny, poprzednią operację lub uraz prącia lub połączenie któregokolwiek z nich.

Po medycznym wywołaniu erekcji naukowcy dokonali pomiarów i ustalili średnią:

Długość penisa 12,53 cm (4,9 cala) od skóry przez kość łonową do końcówki prącia.
Długość penisa 14,34 cm (5,6 cala) od kości łonowej do końcówki prącia.
Obwód penisa 11,50 cm (4,5 cala).
Naukowcy zmierzyli również wskaźnik masy ciała mężczyzn (BMI), który rośnie wraz z otyłością. Wystąpiła słaba korelacja między większym BMI a krótszą długością prącia prostego, gdy mierzono ją od skóry nad obszarem łonowym, ale nie wtedy, gdy dokonywano pomiaru od kości do końcówki.

Sugeruje to, że penis wydaje się być krótszy, gdy jest więcej tłuszczu pod skórą na widocznej podstawie penisa.

Badanie to wykazało również słabą korelację z rosnącym wiekiem dla wymiarów wyprostowanego penisa.

Autorzy zauważyli jednak, że niewielkie zmniejszenie rozmiaru może mieć ograniczony wpływ na „starzejących się mężczyzn” – „różnica między mężczyznami w wieku 70 i 20 lat była mniejsza niż centymetr”.

Wyniki badań nad wielkością penisa z wiadomości MNT
Czy rozmiar ma znaczenie? Związek znaleziony między palcem, rozmiar penisa A nowe znalezisko pokazuje dowody na związek między względną długość człowieka indeksu i palców pierścieniowych i sposób przewidywania długości jego penisa. Trakcja bije chirurgii, powiedzieć naukowcy mężczyźni, którzy chcą operacji, aby zwiększyć długość ich penisa powinien spróbować nieinwazyjnych metod, takich jak urządzenia trakcji prącia lub przedłużacze pierwszy, a w niektórych przypadkach, nawet spróbuj terapii, aby czuć się bardziej pewnie o swoich ciałach, powiedział włoskich urologów w artykule opublikowanym w kwietniowym wydaniu British Journal of Urology International.naukowcy ujawniają średnią długość penisa z nowych badań Wielu mężczyzn martwi się o ich rozmiar penisa. Ale naukowcy mają nadzieję, że wyniki nowego badania, które ujawnia średnią długość penisa, zapewni wielu mężczyzn, że są one „normalne”.

http://www.gdansk4u.pl/male-przyrodzenie-czy-da-sie-cos-z-tym-zrobic/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/271647.php

Przeczytaj: portalwiedzowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *