Technika noszenia – Przyszłość narciarstwa

Rezerwacja w świetnie zaopatrzonym schronisku i niektóre z nowych, zaawansowanych technologicznie urządzeń to wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć niezapomnianą przygodę na nartach!

Zapytaj każdego weterana narciarza, czy ma jakieś wskazówki dotyczące idealnego urlopu narciarskiego, a powiedzą Ci dwie rzeczy: zarezerwuj doskonałe schronisko gastronomiczne i zafunduj sobie najlepszy dostępny sprzęt narciarski.

Dom zimowy z domu rodzinnego

Rezerwacja schroniska gastronomicznego jest bezrefleksyjna; jeśli chcesz w pełni cieszyć się swoim urlopem, będziesz potrzebował przytulnej i wygodnej bazy domowej. Wiele z nich znajduje się w niewielkiej odległości od wyciągów narciarskich lub stacji odbiorczych, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na podróże do i ze stoków – dzięki czemu czas spędzony na nartach jest jak najkrótszy. Po ciężkim dniu spędzonym na stoku, będziesz potrzebował ciepłego i wygodnego miejsca do odpoczynku i przygotowania się do następnego dnia. Kiedy rezerwujesz w pełni wyżywione schronisko, nie musisz się nawet martwić o przygotowanie posiłków, ponieważ wszystko jest zrobione dla Ciebie.

Najlepszy sprzęt

Kluczowe znaczenie ma również posiadanie najlepszego (czytelnego i zaawansowanego technologicznie) sprzętu. W ciągu ostatnich dziesięcioleci, nowoczesna technologia posunęła się daleko w tworzeniu sprzętu, który nie tylko pomaga dobrze wyglądać na stokach (czy to na półrekreacyjnym biegu przełajowym, czy też pędząc jak demon w dół góry), ale także pomaga osiągnąć maksymalną wydajność. Dobry sprzęt pomoże również zapewnić Ci bezpieczeństwo na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Ale od czego zacząć? Prawdopodobnie najważniejszym elementem wyposażenia narciarskiego, którego potrzebujesz, są buty narciarskie. Posiadanie odpowiednich butów może oznaczać różnicę między przyjemnością zjazdów narciarskich a ewentualnym zranieniem siebie. Poniżej przedstawiamy niektóre z osiągnięć technologicznych, z którymi warto być na bieżąco przy zakupie butów narciarskich i innego sprzętu.

Grzejniki

Utrzymywanie ciepła nie stanowi problemu, gdy jesteś w swoim uroczym domku kateringowym, ale z pewnością jest to wyzwanie, gdy jesteś na stoku. Hipotermia i odmrożenia są całkowicie możliwe, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności. Podgrzewacze butów narciarskich nie są niczym nowym, ale nowoczesna technologia uczyniła je znacznie twardszymi, lżejszymi i bardziej trwałymi – nie tylko pod względem żywotności baterii, ale także rzeczywistego cyklu życia grzejnika. Niektóre z nowszych modeli, takie jak Hotronic i Thermic, mają nawet piloty zdalnego sterowania i zmienne ustawienia, które pomagają utrzymać doskonały poziom grzanki!

Formowanie na zamówienie

Jednak nawet w przypadku grzejników, odpowiednie dopasowanie butów ma kluczowe znaczenie, w przeciwnym razie ryzykujesz utratę ciepła ciała, a krew nie będzie krążyć prawidłowo do stóp. Gorzej, źle dopasowane buty mogą być niebezpieczne na stoku z różnych powodów. Aby upewnić się, że Twoje buty idealnie pasują, upewnij się, że masz odpowiedni rodzaj podszewki lub, jeszcze lepiej, rozpryskiwanie się na butach dopasowanych na zamówienie. Korzystając z technologii próżniowej, firmy takie jak Fischer mogą formować materiały takie jak kompozyty i polimery z włókna węglowego w buty narciarskie, które przylegają do rzeczywistej anatomii stóp. Te zaawansowane technologicznie buty mają nawet ustawienia „narty” i „chodzenia”, które sprawiają, że są równie czułe i wygodne, niezależnie od tego, czy zjeżdżasz z góry, czy też spacerujesz spokojnie z powrotem do schroniska.

Hi-tech Hybrydowe materiały wysokiej technologii

Jeśli istnieje jakakolwiek technologia, która dosłownie ukształtowała współczesne narciarstwo w takim kształcie, w jakim znamy je dzisiaj, to jest to powstanie materiałów hybrydowych. Na przykład włókno węglowe umożliwiło tworzenie lżejszych, mocniejszych i lżejszych ubrań, obuwia, nakryć głowy, a nawet samych nart, które doskonale równoważą elastyczność i sztywność. Najlepsze jest to, że można je dostosować do potrzeb użytkownika, w tym kształtu ciała, wrażliwości na reakcje, wagi i grubości. Włókno węglowe jest nie tylko lekkie (ważące ułamek innych materiałów), ale także odporne na temperaturę otoczenia. Oznacza to, że ekstremalne temperatury, a nawet nagłe zmiany temperatur nie spowodują uszkodzenia butów ani nie wpłyną na ich wydajność.

Wymienione powyżej są tylko smakiem tego, co jest obecnie dostępne na rynku. Jeśli poważnie podchodzisz do artykułów o zdrowiu narciarskim i kondycji fizycznej, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z najnowszym sprzętem i zorganizowanie następnej wyprawy narciarskiej, którą zapamiętasz z odpowiednich powodów!

Przeczytaj: portalwiedzowy.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *